Podpora a poradenství obětem trestných činů

Restorativní justice

K systému justice mohu říci – policisté a státní zástupce byli báječní, ale myslím si, že pro nás – oběti je potřeba, aby přitom sami méně mluvili a více nám naslouchali. Nám říkají „ šššššš“, kdežto pachatelům, kteří nám ublížili „cokoli, co chcete říci“. A to si myslím, že není fér.

(J.M.M., oběť přepadení) Howard Zehr – Transcendenting

Kontaktujte nás

Potřebujete nás kontaktovat?

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Využijte další kontakty >>

Podpora a poradenství obětem trestných činů

obeti kazdy

 

Stali jste se obětí trestného činu a potřebujete pomoc, informaci, podporu, zastání? Využijte kvalifikované pomoci v poradnách pro oběti trestných činů, které vznikly v rámci projektu „Proč zrovna já?" v rámci středisek Probační a mediační služby. Poradci z řad zkušených probačních úředníků Vám zdarma pomohou orientovat se v jednotlivých fázích trestního řízení, mohou Vám pomoci například s podáním trestního oznámení, mohou Vám poskytnout informace, jak podat opravný prostředek, (odvolání či stížnost), mohou Vám také poskytnout právní informace jak uplatnit nárok na náhradu škody, jak lze trestní věc řešit mimosoudní cestou.

Pracovníci poraden Vám také pomohou čelit náročné životní situaci, kterou často a nezřídka doprovází pocit bezmoci, vzteku, psychického zranění, nebo strachu.

V našich poradnách Vám na požádání zprostředkujeme doprovod k jednání s orgány činnými v trestním řízení a jinými institucemi.

Pokud chcete zůstat v anonymitě a hledáte bezpečné prostředí pro sdílení Vašeho příběhu, pocitů, místo, kde vás přijmou a budou poslouchat, respektovat, navštivte nás na střediscích Probační a mediační služby. Kontakty naleznete zde.

Rádi Vám poskytneme naši službu.